מאמרים

נופש בארץ – תמיכה בכלכלה המקומית

נופש בארץ – תמיכה בכלכלה המקומית

בפעם הבאה שאתם מתיישבים על מנת להחליט יחד עם המשפחה על היעד הבא לחופשה המשפחתית השנתית, חשוב כי תהיו מודעים לחשיבות התמיכה בכלכלה המקומית ישראלית.

אמנם, מרבית יעדי הנופש הפופולאריים ביותר נמצאים מעבר לים כלשהו (או לפחות מעבר לגבול מסוים), אך אין סיבה ממשית לנפוש תמיד רק בחו"ל. נהפוך הוא – לנופש בארץ יתרונות רבים ומגוונים, מעבר לתמיכה במקומיים. ישראל מציעה לנופשים בה מגוון רחב ומרהיב של נופים שונים ושל אזורים גיאוגרפים השונים אחד מן השני בתכלית, וכל זאת במספר נמוך מאוד של שעות נסיעה בין אחד לשני.

ובכל זאת, נתייחס לנושא החשוב כל כך של התמיכה בכלכלה המקומית. לאחרונה החלו להופיע באמצעי התקשורת פרסומות שונות לתמיכה בכלכלה המקומית, וזאת כנראה לאחר שקברניטי הכלכלה המקומית הבינו את מה שידוע וברור כבר שנים – ישראלים אוהבים מאוד לצרוך מוצרים ושירותים המיובאים מחו"ל. כך הם תורמים רבות לכלכלות אחרות, ובעצם מוציאים כסף רב מהמדינה הקטנה שלנו למעצמות כלכליות אשר אינן זקוקות כל כך לתמיכתנו כמו סין או ארצות הברית.

הנופש במדינות זרות הוא אחד מאותם שירותים המוציאים כסף מקומי בסכומי עתק מדי שנה מהכלכלה המקומית שלנו אל כלכלות של מדינות אחרות.

המשך מאמר